Produkujemy okna i drzwi od 20 lat!Zaufaj naszemu doświadczeniu! Logo Logo

WITAMY

Chcesz wymienić okna, drzwi a może założyć rolety... i nie masz pewności które wybrać? Zastanawiasz się, które zatrzymają najwięcej ciepła w Twoim domu, które sprawią, że w Twoim domu będzie naprawdę cicho, a przede wszystkim będą naprawdę trwałe i niezawodne przez wiele lat...? Zaufaj naszemu doświadczeniu!

Najnowsze rozwiązania w technice okiennej, projektowanie, produkcja na dowolny wymiar, doradztwo techniczne na budowie, materiały spełniające normy unijne, dostawa profesjonalnym transportem, montaż.

SZYBY

Firma DUDA stosuje szyby ciepłochronne Effector Therm Effect dwukomorowe.

Rosnące ceny tradycyjnych nośników energii, kurczące się zasoby surowców energetycznych, ograniczenia związane z emisją szkodliwego dla środowiska dwutlenku węgla oraz coraz większe zagrożenie zmianami klimatycznymi wymuszają wprowadzenie efektywnych i oszczędnych technologii. Ponadto zgodnie ze znowelizowanym prawem budowlanym w 2009 roku w życie wszedł obowiązek certyfikacji energetycznej budynków. Dyrektywy 2009/91/WE Parlamentu Eurepejskiego i Rady z 16.2.2002r. w sprawie charakterystyki energetycznej budynków zobowiązuje kraje członkowskie Unii Europejskiej do aktywnej promocji poprawy standardu energetycznego budynków w obrębie państw Wspólnoty. Stąd też nasza propozycja idąca w kierunku poprawy współczynnika przenikalności cieplnej całego budynku - szyby ciepłochronne Effector Therm Effect zbudowane są z 2 szyb z powłoką termoizolacyjną i przestrzenią międzyszybową wypełnioną argonem, co pozwala na uzyskanie doskonałej równowagi pomiędzy najniższymi współczynnikami U o wartości nawet 0,6 [W/(m2 K)] a przepuszczalnością energii (g=50) i najwyższą przejrzystość (71 % przepuszczalności światła) i to przy zachowaniu neutralnych kolorów (Ra=95,7). Szyby tego typu znajdują zastosowanie w obiektach, w których szczególnie ważne jest osiągnięcie jak najniższego współczynnika przenikalnosci cieplnej, zwłaszcza w domach pasywnych.

Co to jest szyba zespolona? Szyba zespolona jest to układ szyb oddzielonych od siebie ramką dystansową, wypełnioną pochłaniaczem pary wodnej, połączonych na obwodzie spoiwem zapewniajacym właściwą szczelność układu.

SZYBY DZWIEKOCHŁONNE - Ochrona przed hałasem musi być stosowana wszędzie tam, gdzie nie można zlikwidować źródła hałasu. W takich przypadkach mamy do czynienia z zespolonymi szybami dżwiekochłonnymi. Firma Effector Therm Effect posiada świadectwo Kwalifikacyjne na szyby dżwiękochłonne o izolacyjności akustycznej od 36bD do 40 dB.

SZYBY PRZECIWSŁONECZNE - Ze względu na wyglad szkła i jego wpływ na redukcję promieniowania słonecznego szkła przeciwsłoneczne można podzielić na: absoepcyjne i refleksyjne. Podstawowymi kolorami, w jakich występują szkła przeciwsłoneczne to niebieski, zielony, brązowy i szary.

SZYBY CIEPŁOCHRONNE - Zastosowanie szkła ciepłochronnego zapewnia nam: oszczędność energii cieplnej, optymalną temperaturę w pomieszczeniu, wysoką przepustowość światła, zmniejszenie przepustowości promieniowania UV, ochronę środowiska naturalnego poprzez zmniejszenie emisji dwutlenku węgla do atmosfery. Zespolenie ciepłochronne składa się z dwóch szyb, z których jedna to szyba z niewidoczną warstwą kombinacji metali szlachetnych, natomiast druga jest szybą typu float. Cienka, niewidoczna dla oka warstwa przepuszcza światło i energię słoneczną do wnętrza, równocześnie zapobiegając przenikaniu ciepła z pomieszczenia na zewnątrz. W przestrzeni między szybami może znajdować się gaz szlachetny, dodatkowo obniżający współczynnik przenikania ciepła U.

SZYBY OCHRONNE - Szyby ochronne zapewniają nam ochronę przed zranieniem przez samo szkło w razie jego rozbicia oraz przed atakiem z zewnątrz.

BUDOWA I WŁAŚCIWOŚCI - Stosowane u nas obecnie szkło niskoemisyjne miękkopowłokowe produkowane jest w procesie "off line" tzn. metaliczna powłoka nakładana jest na taflę poza linią produkcyjną. Watrość współczynnika emisyjności tej powłoki jest kilkakrotnie niższa niż szkła. Szkło takie charakteryzuje się bardzo bobrą przejrzystością i prawie neutralną kolorystyką. Dzięki bardzo niskiej emisyjności utrata energii cieplnej ulega istotnemu ograniczeniu i szyba zespolona z wypełnioną gazem szlachetnym przestrzenią międzyszybową ( argon) osiąga współczynnik przenikania ciepła U=1,0 [W/m2K)] (np. 4/6argon/4Planitherm Ultra).

SZPROSY - Szprosy wewnątrzszybowe zwane również wewnętrznymi, wykonane są z aluminium znajdują się wewnątrz zespolenia szybowego. Ich szerokość kształtuje się między 8 a 45 mm. Szprosy wewnętrzne są elementem szyby i stosowane są w celach dekoracyjnych. Są one dostosowane do kolorystyki okien (w dowolnym kolorze z palety RAL). Mogą być też oklejane powłoką drewnopodobną lub odpowiednio lakierowane, naśladując różne gatunki drewna - jednak w tym przypadku dobór koloru szprosu do naturalnego koloru drewna jest bardzo trudne. Istnieje możliwość zastosowania kolorystyki dwubarwnej - inny kolor jest widoczny od wewnątrz, a inny od zewnątrz.

RODZAJE SZYB ZESPOLONYCH: * ciepłochronne * ochronne * ornamentowe * dżwiękochłonne * przeciwsłoneczne