Produkujemy okna i drzwi od 20 lat!Zaufaj naszemu doświadczeniu! Logo Logo

WITAMY

Chcesz wymienić okna, drzwi a może założyć rolety... i nie masz pewności które wybrać? Zastanawiasz się, które zatrzymają najwięcej ciepła w Twoim domu, które sprawią, że w Twoim domu będzie naprawdę cicho, a przede wszystkim będą naprawdę trwałe i niezawodne przez wiele lat...? Zaufaj naszemu doświadczeniu!

Najnowsze rozwiązania w technice okiennej, projektowanie, produkcja na dowolny wymiar, doradztwo techniczne na budowie, materiały spełniające normy unijne, dostawa profesjonalnym transportem, montaż.

Rolety

Firma DUDA posiada w swojej ofercie rolety:
- naokienne
- w systemie integro
- nadtynkowe

Rolety naokienne Rolety nadtynkowe Rolety integro
Oferowane do montażu z każdym systemem profili okiennych PCV, również z drewna i aluminium. Instalowanie rolety na etapie osadzania stolarki przez mocowanie skrzynki rolety i prowadnic z PCV na ramie okiennej lub drzwiowej. System rolet do częściowej lub całkowitej zabudowy (system podtynkowy z klapą rewizyjną od spodu). System rolet przeznaczony do stosowania głównie w już istniejących budynkach. Roleta zwija się do skrzynki aluminiowej przytwierdzonej do ściany lub w ościeży. Skrzynka jest wówczas elementem dekoracyjnym i powinna być dopasowana do wyglądu budynku. W systemie tym oferujemy do wyboru dwa rodzaje skrzynek: skrzynki w systemie SK 45 i okrągłe w systemie Owal. Rolety w systemie INTEGRO wkomponowują się w elewację budynku stanowiąc jej integralną część. Czoło skrzynki rolety stanowi jednocześnie podkład pod dowolny materiał wykończeniowy (np. tynk lub klinkier) dzięki czemu skrzynka staje się niezauważalnym elementem fasady budynku. Nowoczesna konstrukcja skrzynki INTEGRO pozwala na wykonywanie prac konserwacyjnych i serwisowych na elementach mechaniki rolety bez zakłócania prywatności domowników.

Zaletą rolet naokiennych jest:
estetyczny wygląd,
szybki montaż na oknie za pomocą klipsa lub listwy mocującej.
Dzięki zastosowaniu szerokiej klapy rewizyjnej łatwy dostęp do wnętrza rolety celem dokonania konserwacji lub naprawy.
System ten charakteryzuje się doskonałą izolacją termiczną i akustyczną,
szeroki wybór kolorystyki skrzynek i prowadnic dostosowany do renolitu stolarki otworowej oferowanej na rynku przez producentów okien.

Spełnia oczekiwania klientów o wysokich wymaganiach statycznych, poszukujących nowoczesnych i funkcjonalnych rozwiązań. Dzięki przemyślanej konstrukcji i właściwie dobranym surowcom, rolety systemu stanowią dobrą ochronę przed nieproszonymi gośćmi. Ponadto doskonale izolują termicznie co pozwala obniżyć w znacznym stopniu koszty ogrzewania zimą, latem natomiast, gdy bezlitośnie grzeje słońce, zapewnią przyjemny chłód oraz półmrok dający również odpoczynek zmęczonym oczom.

System INTEGRO zapewnia perfekcyjną izolację termiczną i akustyczną, ponieważ jako dodatkowe zamknięcie otworu nie ingeruje
w konstrukcję nadproża, okna i drzwi, a tym samym nie narusza ich właściwości izolacyjnych.INTEGRO to system możliwy do zastosowania również w istniejącym budownictwie w trakcie modernizacji lub przy wymianie okien. Elastyczność zastosowań tego systemu dodatkowo podkreśla fakt, że rolety INTEGRO oferowane są w szerokiej gamie kolorystycznej, co pozwala na dopasowanie do każdej elewacji.

W systemie INTEGRO oferujemy również wersję z siatką przeciwinsektową, która w ciepłe dni, oprócz wymienionych wyżej zalet, umożliwia użytkownikowi skuteczną ochronę przed insektami przy zachowaniu przepływu światła i świeżego powietrza do wewnątrz.

 

Rolety zewnętrzne to ochrona pomieszczenia przed intensywnym słońcem latem i utratą ciepła zimą przyczyniając się tym samym do oszczędności. Dodatkowo stanowią zabezpieczenie domu lub mieszkania przed intruzami podczas naszej nieobecności. Ponadto stanowią barierę akustyczną, zwłaszcza jeśli nasze domostwo znajduje się w pobliżu ruchliwej ulicy. Rolety zewnętrzne mogą być dodatkowo wyposażone w sterowanie elektryczne, zautomatyzowanie znacznie upraszcza ich obsługę dając szerokie możliwości sterowania zarówno jedna jak i kilkoma roletami. Dodatkowo dzięki programatorowi możliwe jest ustawienie czasu zamknięcia i otwarcia rolet.

ZASTOSOWANIE

Nasze rolety zewnętrzne mogą byc zastosowane wszędzie. Do wszystkich budynków mamy gotowe odpowiednie rozwiązania. Niezależnie od rodzaju napędu: silnik elektryczny, przekładnia, przekładnia paska, puszka lub przestawne koło nawojowe i poszerzenie skrzynki - wszystko możemy dostarczyć. Wszystkie części wykonane są z materiałów odpornych na działanie czynników atmosferycznych.

rolety

 

Wyposażenie dodatkowe rolet

Dodatkowe zabezpieczenia

Rygiel ręczny – proste i niezawodne zabezpieczenie, wymaga każdorazowo otwarcia okna, nie stosować przy prowadnicach aluminiowych montowanych bezpośrednio do ramy okiennej bez odpowiednich dystansów.
Rygiel automatyczny – ryglowanie rolet aluminiowych następuje po całkowitym opuszczeniu prowadnic.
Zamek baskwilowy – zamknięcie rolety zewnętrznej na klucz dostępne z obu stron
Wieszak blokada – jedyne zabezpieczenie przed poniesieniem płaszcza stosowane z silnikiem.

Mechanizmy do obsługi

Zwijacz – taśma lub linka / biały lub brąz zalecany do 10 kg wagi
Zwijacz korbowy – taśma lub linka / biały lub brąz do 24 kg wagi
Mechanizm korbowy – również do cięższych niż 24 kg
Sprężyna – stosowana w połączeniu z zamkiem baskwilowym, umożliwia zamykanie z obu stron.

Silniki

Standardowy – 1 silnik na 1 przełącznik klawiszowy
Standardowy z wbudowanym awaryjnym napędem ręcznym – preferowane zastosowanie przy zamknięciach lokali usługowo-handlowych. W przypadku braku prądu, można roletę unieść na pomocą korby.
Auto – do 3 silników na 1 przełącznik klawiszowy, nie wymaga regulacji krańcówek ( sam się uczy po wyk 5 pełnych cykli otwarcia i zamknięcia, koryguje ustawienia co kilkadziesiąt cykli ), reaguje na przeszkody podczas podnoszenia i opuszczania przez co niczego nie uszkodzi.
Silnik – sterowany drogą radiową reaguje na przeszkody podczas podnoszenia i opuszczania przez co niczego nie uszkodzi.

Sterowania do silników

Przełącznik klawiszowy – natynkowy i podtynkowy
Przełącznik kluczowy - natynkowy i podtynkowy, ogranicza możliwość otwarcia do posiadacz klucza
Sterowanie grupowe – po wykonaniu specjalnej instalacji elektrycznej rolety można zamykać przełącznikiem znajdującym się przy rolecie i zamontowanym w dogodnym dla nas miejscu przełącznikiem grupowym skracającym czas otwierania lub zamykania każdej rolety z osobna ( przełączników grupowych może być więcej – kwestia przygotowania inst elektrycznej ).

Sterowanie radiowe

Pilot naścienny – imitujący przełącznik klawiszowy ( na baterie z możliwością wyciągnięcia z ramki )
Pilot 1 kanałowy – 1 roleta lub 1 grupa + pozycja komfort ( częściowe zasłonięcie okna bez konieczności czekania i samodzielnego wyłączenia napędu na odpowiedniej wysokości )
Pilot 5 kanałowy – 5 rolet lub pięć grup+ pozycja komfort
Pilot 16 kanałowy – 16 rolet lub 16 grup, wyświetlacz ciekłokrystaliczny oznaczeniem kanału, możliwością jego opisania i przypisania jednego z dostępnych piktogramów + pozycja komfort
Zegar – 5 rolet lub 5 grup, możliwość ręcznego otwarcia za pomocą przycisku, zaprogramowania czasu otwarcia i zamknięcia różnego lub takiego samego dla pięciu grup, możliwość otwierania i zamykania na podstawia wschodów i zachodów słońca dla wybranej strefy czasowej, opcja obecności mieszkańców w domu podczas wyjazdu ( różne godziny otwarcia i zamykania w przedziale 30 min od zaprogramowanego wybierane losowo ) + pozycja komfort
Odbiornik do oświetlenia – zamieniając zwykły przełącznik klawiszowy możemy pilotem włączyć światło.

bodowarolety